Projekty

1. Zakládání zálisků:

 Uchopovače pro zakládání kovových zálisků do formy a odebírání hotových výlisků. Základem řešení jsou naše standardní prvky, Abychom docílili spolehlivého zakládání, jsou čelosti válců vyrobeny speciálně pro tuto aplikaci. Ve spojení s vybračním podavačem zajišťuje plně automatizovaný a spolehlivý proces výroby.

 

Chapadlo11

 Chapadlo1

Chapadlo22

Chapadlo2

  Uchopovač pro zakládání kovových zálisků do formy. Zákazník požadoval zakládání do několika forem pod různými úhly. Dovybavení 3-osého robota o rotační servo osu bylo neúměrně nákladné a proto jsme navrhli uchopovač s vlastní rotační jednotkou, řízenou programem robota.

Zakladani11

 Zakladani1

 

2. Stříhací stanice

 Naše stříhací stanice jsou určené pro přesné oddělení vtoků od výlisků. Dle požadavku zákazníka na kvalitu a přesnost střihu navrhneme optimální řešení.  Spojení stříhací stanice a robota zajistí zákazníkovi kvalitu a stálost procesu.

Strihacka11_2

Strihacka1

  Další možností je autonomní stříhací stanice, kdy obsluha vkládá výlisky manuálně. Tvarová matrice s fixací dílů a speciální čelisti zajišťují zákazníkovi maximální přesnost a kvalitu střihu. V případě nutnosti lze také použít vyhřívané čelisti.

Strihacka21

 Strihacka2
 

3. Speciální uchopovače

 Základem pro spolehlivou manipulaci je nejen kvalitní robot, ale také uchopovač. Příkladem jsou uchopovače pro překládání a paletování pytlů.

Pytle11

 Pytle1

4. Uchopovače Pick & place:

 Uchopovač výlisků dvojnásobné formy, výlisky jsou kryty předních směrových světel automobilu. Vtok je s výlisky spojen, uchopení je realizováno pomocí pneumatických válečků a vodících kolíků a odložení vtoku poté probíhá současně s odložením výlisků. Přísavky mají funkci kontroly spolehlivého uchopení výlisků. Použity polyuretanové bezotiskové přísavky. Použit rychlovýměnný systém.

1_obr2_2

Sada1_obr4

 Příklady standardních uchopovačů. Pro rychlou výměnu mohou být osazeny rychlovýměnnými systémy QST, GPM a pod. dle standardu zákazníka. Celý uchopovač je sestaven z komponentů, které dodáváme zákazníkům a koupíte je na našem E-shopu.

Chapadlo3

 Chapadlo4

Uchopovač výlisků čtyřnásobné formy. Uchycení pomocí vodícího kroužku a přísavky, která zároveň kontroluje spolehlivé uchopení. Použit rychlovýměnný systém. Zobrazení kvůli názornosti v nepravých barvách.

5_obr2

 5_obr5

 Zakladač látek dvojnásobné formy. Pomocí jehlových kleští zakladač odebere látkový přířez a založí jej do formy. Senzory kontrolují spolehlivé uchycení látek v uchopovači. Použit prizmatický rychlovýměnný systém. Zobrazení kvůli názornosti v nepravých barvách.

8_obr1

 8_obr2